Programy

Remiza

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza nabór wniosków dla zadań realizowanych w 2023 roku wpisujących się w program .”Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalności ochotniczych straży pożarnych dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu".

Termin składania wniosków: od daty ogłoszenia do 10.05.2023 r. do godz. 15.30.

Nabór prowadzony jest do dnia 10.05.2023 r. lub do wyczerpania ustalonej alokacji środków. Wnioski złożone przed lub po wyznaczonym terminie, pozostawia się bez rozpatrzenia. Przyjęcie wniosku jest potwierdzane pieczęcią kancelaryjną wraz z informacją o dacie wpływu. W przypadku wniosku złożonego poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP), uznaje się datę jego rejestracji w skrzynce odbiorczej Funduszu.

Rodzaje podmiotów mogących ubiegać się o dofinansowanie:

Wniosek o przyznanie dofinansowania do Wojewódzkiego Funduszu może złożyć Gmina lub Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa dolnośląskiego, która jest właścicielem nieruchomości objętej dofinansowaniem.

Rodzaje przedsięwzięć:

Dofinansowaniu podlegać będą przedsięwzięcia obejmujące nieruchomości użytkowane przez ochotnicze straże pożarne na ich cele statutowe, których właścicielami są ochotnicze straże pożarne lub gminy, polegające na:

  • termomodernizacji budynku (np. ocieplenie budynku);
  • zakupie i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii (pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych);
  • zakupie i montażu instalacji ogrzewania elektrycznego przy jednoczesnym zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej;
  • modernizacji źródła ciepła tj. wymianie kotła lub paleniska węglowego na gazowe, olejowe, elektryczne lub opalane biomasą, zastąpieniu kotła gazowego, olejowego, elektrycznego lub opalanego biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotła na węgiel lub ekogroszek), montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
  • modernizacji instalacji wewnętrznej c.o. lub c.w.u. (w tym montaż kolektorów słonecznych);
  • likwidacji istniejącego źródła ciepła z jednoczesnym podłączeniem obiektu do sieci ciepłowniczej;
  • ograniczeniu zużycia energii elektrycznej i poszanowaniu energii elektrycznej poprzez modernizację istniejącego oświetlenia.

Alokacja / Budżet programu:

Wysokość środków WFOŚiGW we Wrocławiu zaplanowanych na edycję programu w roku 2023 wynosi do 1 000 000,00 zł,

Wysokość dofinansowania:

Fundusz udziela dofinansowania: 

w formie dotacji do 60 % kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że wysokość dofinansowania ze środków Funduszu na jedno zadanie ,w danym roku kalendarzowym w ramach niniejszego Programu nie może przekroczyć 40 000,00 zł;

w formie pożyczki, z zastrzeżeniem, że łączna kwota dofinansowania w formie dotacji i pożyczki ze środków Funduszu nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Sposób składania wniosków:

W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy ze strony Funduszu www.wfosigw.wroclaw.pl pobrać (dla dziedziny OA - Ochrona Atmosfery) wniosek:

Część A - część ogólna wniosku,

Część A.l. - część dotycząca pomocy publicznej (wypełnia się tylko w przypadku, gdy dofinansowanie stanowi pomoc publiczną),

Część B - część ekologiczno-techniczną wniosku,

a następnie wypełnić zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami wypełniania wniosku.

Po zakończeniu wypełniania należy sprawdzić poprawność wpisanych danych. Wydrukować wniosek, podpisać przez osoby upoważnione i dostarczyć, wraz z dokumentami wymienionymi w spisie wymaganych załączników znajdującym się na ostatnich stronach formularza wniosku.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie:

WFOŚiGW we Wrocławiu, przy ul. Jastrzębiej 24, 53-148 Wrocław lub w oddziałach Biura Wojewódzkiego Funduszu:

w Jeleniej Górze - pl. Ratuszowy 31/32, 58-500 Jelenia Góra

w Legnicy - ul. Okrzei 16; 59-220 Legnica

w Wałbrzychu -. ul. Kolejowa 8. 58-310 Szczawno Zdrój

Zamiast wersji papierowej można również przesłać wypełniony formularz wniosku w wersji elektronicznej - za pomocą platformy ePUAP - podpisany przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.

Ostatnio zmodyfikował: Patrycja Czerwińska 2023-04-21 13:31:07
Opublikował: Agnieszka Małysa 2021-05-10 10:36:46
Liczba wyświetleń strony: 2326
Historia zmian strony: 8